Často kladené otázky (FAQ)

Tyto často kladené dotazy (FAQs) jsou seřazeny tak, aby Vám poskytly důležité informace a pomohly tak rozptýlit některé obecně rozšířené domněnky týkající se hotelových fénů na vlasy, kosmetických zrcadel a koupelnových doplňků.

Hotelové fény

Zrcadla

Koupelnové doplňky

Hotelové fény

Snižuje vyšší výkon fénu dobu vysoušení vlasů? Ne. Je to nejčastější mylná představa při pořizování jakéhokoliv fénu na vlasy. Výkon se týká pouze tepla vytvořeného topnou spirálou, avšak mnohem důležitější je u vysoušeče vlasů rychlost a proud vzduchu. Fény na vlasy jsou určeny pro zvyšování vstřebávání vody z vlasů a ne pro opékání vlasových kořínků. 1200 – 1500 wattů je zcela dostačující výkon, pokud je spojen s motorem a ventilátorem produkujícím dostatečný proud vzduchu s vysokou rychlostí.

Co je to technologie Ionic a Keramic? Tyto technologie zavedla naše společnost jako první pro hotelové fény na vlasy. Technologie Ionic spočívá v přeměně kladného náboje proudu vzduchu na záporný. Takto změněný proud vzduchu snadněji odvede molekuly vody z vlasů. Výsledkem jsou pružné a hedvábné vlasy. Technologie Keramic využívá speciální keramickou destičku, která je umístěná za topnou spirálou. Proud vzduchu který projde přes tuto destičku uspořádá molekuly vody ve vlasech a po té dojde ke snadnějšímu odstranění vlhkosti z vlasů. Při fénování s fénem, který využívá tuto technologii spotřebujete o 30% méně energie a doba sušení se zkrátí o 50 %. Díky tomu se méně zatěžují vlasy teplem.

Je životnost hotelových fénů na vlasy přibližně stejná? Vůbec ne: Mnohé levné modely používají cívkovou topnou spirálu, která se může přepálit při vysokém příkonu potřebného k zahřátí topné spirály. Aliseo používá u svých fénů na vlasy pouze poslední typ spirál s mřížkou, která vyzařuje teplo rovnoměrně přes tento prvek. Kromě toho mnoho levných vysoušečů vlasů používá starší elektrické motory, které mají životnost nižší než 200 hodin, zatímco kvalitní vysoušeče vlasů budou fungovat i 450 až 500 hodin.

Potřebují fény na vlasy ochranu proti přehřátí? Zcela jistě. Dojde-li k zamezení vstupu vzduchu do fénu, pak pojistka fén automaticky vypne. To zabrání poškození fénu.

Je krytí IP důležité pro vysoušeče vlasů? IP krytí je hodnotící systém vytvořený k vyhodnocení ochrany proti vnikání vlhkosti a předmětů do výrobku. U většiny výrobků do koupelny se vyžaduje krytí IP 44. To znamená, že do výrobku se nedostane předmět větší než 1 mm a výrobek je ochráněn před stříkající vodou. Tento požadavek nezajistí žádný výrobce fénu na vlasy. Aby fén fungoval musí do něj proudit vzduch a po ohřátí z fénu odchází ven. Proto žádný fén na vlasy nemůže být namontován přímo u zdroje vody. Musí být namontován minimálně 60 cm od zdroje vody. Je nutné zdůraznit, že v koupelně musí i z tohoto důvodu být namontován proudový chránič.

Jak důležitá je kvalita plastu používaného u hotelových fénů? Velmi důležitá. Použitý plast by měl být typu V 05 nebo z ohnivzdorného plastu ABS. To znamená, že v krajním případě, když bude ochrana proti přehřátí defektní, dojde pouze k deformaci fénu, ale nedojde k jeho vznícení.

Měly by mít hotelové fény na vlasy bezpečnostní vypínač? Ano. S tímto vypínačem se fén uvede do chodu jen tehdy, když je spínač stlačen. Je to přídavné bezpečnostní zařízení, které zabraňuje náhodnému ponechání fénu vlasů v zapnuté poloze.

Zrcadla

Jaký význam má LED osvětlení kosmetických zrcadel? Technologie LED uplatněná u našich zrcadel je revolucí pro kosmetická zrcadla s  osvětlením. LED technologie umožňuje navrhnou zrcadlo s plochým profilem díky minimálnímu vyzařování tepla a LED diody vytváří příjemnou řadu bodových reflektivních světel. Systém LED je prakticky bezúdržbový po dobu 100 000 hodin, což je dvacetinásobek životnosti konvenčních žárovek.

Proč je mosaz důležitá při konstrukci zrcadel? Zařízení koupelny trpí následky vlhkosti. Na rozdíl od levnějších kovů mosaz je odolná vůči rzi a důlkové korozi. Kosmetická zrcadla špatné kvality jsou vyrobena z oceli nebo kovové slitiny, které po čase mohou korodovat.

Je zvětšení u všech zrcadel stejné? Vůbec ne. Levné čočky dávají větší refrakci/lom světla a deformují odrážený povrch. Aliseo používá pouze výrobky německé optiky, které dávají jasnější a více definovaný obraz.

Koupelnové doplňky

Jsou všechny koupelnové doplňky zhruba stejné? Ne, vůbec ne. Koupelnové doplňky Aliseo se vyrábějí speciálně pro hotelový průmysl a ne pro krátkodobý spotřební trh. Berou v úvahu renovační cykly, trvanlivost, snadnost čištění, jakož i zvláštní hotelové funkce, například ve stejném designu jako zbytek serie nabízíme natahovací šňůry na prádlo, věšáky na ručníky, otvírače lahví, koše na špinavé prádlo, hygienické koše apod.

Jaké jsou výhody jednotného designu koupelnových doplňků? Jednotný design napomáhá vytvoření účelného vzhledu koupelny a umožňuje snadno nahradit jednotlivé součásti zařízení, jakož i v budoucnu modernizovat její vzhled.

Jak důležité je uchycení koupelnových doplňků? Je to důležité. K zajištění bezpečného uchycení na stěnu jsou koupelnové doplňky Aliseo vybaveny speciálním montážním elementem, který zajišťuje kvalitní uchycení bez viditelných šroubů.

 
  © 2018 Aliseo s.r.o. Made by